top of page

BİZ KİMİZ ?

2007’de Volkan ve Bora Severcan kardeşler tarafından kurulan “Sahnekarlar”, dünyanın en önemli müzikallerinden biri olan ve 4 Tony ödülüne layık görülen “Avenue Q” müzikali ile perdesini açtı.

Bora Severcan’ın çevirisi ve şarkı sözleri ile Volkan Severcan’ın rejisi oldukça büyük ilgi gördü.60 kişilik kadrosu ile 250.000 kişinin seyrettiği müzikal geniş kitlelere ulaştı.

Hemen ardından çocuk oyunu olan “İsli Sisli Pis Puslu” sahnelendi. Grips Tiyatrosu’nun en önemli örneklerinden olan, Volker Ludwig ve Reiner Lücker’in yazdığı oyunla çocukların çevreye karşı daha duyarlı ve bilinçli olmasını sağlamayı hedefledik.

Ardından sırasıyla Sam Bobrick’in yazdığı “Bavul", Ben Elton’ın yazdığı “Canlı Yayın” ve Kandemir Konduk’un yazdığı “İyi Aile Çocuğu” sahnelendi.

2013 yılında, Korhan Abay’ın kaleme aldığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılmış ortak çalışma sonucunda sahnelenen “Sersefil” seyirciyle buluştu.

2014 yılında ise fars tiyatrosunun en önemli örneklerinden olan Marc Camoletti’nin yazdığı “Abim Geldi” 3 sezon boyunca sahnelendi.

Sahnekarlar 2015-2016 sezonunda Kandemir Konduk’un yazdığı, “Güle Güle” adlı kabareden sonra 2016-2017 sezonunda “Aşkı Memduh” adlı komedi ile perdelerini açtı.

​2018 sezonun da ise büyük usta Anton Çehov’un kısa oyunlarından Ayı, Teklif, Sayfiyede Yaz ve Tütünün Zararları’nı kabare formatıyla, Bora Severcan’ın rejisi ve Murat Kodallı’nın özgün müzikleriyle harmanlayarak  ''Çehov Kabare'' olarak seyirci ile buluştu.

​2019 yılında ise Ray Cooney'in yazdığı "İkinin Biri" adlı muhteşem komedi ile seyircileri güldürmeye, eğlendirmeye 2020 yılında da devam etti. Pandemi nedeni ile verilen aradan sonra ise 2022- 2023 sezonunda da izleyicileri ile buluşmaya devam eden "İkinin Biri" komedi dalında ki iddiasını sürdürüyor.

​2021-2022 YILINDA Anton Çehov'un yazdığı "VİŞNE BAHÇESİ" oyunu ile de  seyircimizle buluştuk.  Ülkemizde ilk kez özel bir tiyatronun sahnelediği "VİŞNE BAHÇESİ" ile klasik tiyatro anlayışına bağlı kalarak farklı bir Çehov yorumlaması ile keyifli anlar yaşatmaya bu sezonda devam ediyoruz.

​Ayrıca bu sezon Sahnekarlar olarak "AŞKIN MUZİP OYUNLARI" ve "TEPETAKLAK" adlı iki komedi oyunu ile de seyircilerimize keyifli anlar yaşatmaya devam edeceğiz...

​2007 yılından beri her sene yeni bir oyunu daha repertuarına katan “Sahnekarlar”,2022-2023 sezonunda birbirinden iddialı ve de keyifli 4 oyunla; İKİNİN BİRİ, VİŞNE BAHÇESİ ,AŞKIN MUZİP OYUNLARI ve TEPETAKLAK ile sahne açarken, önümüzdeki yıllarda da yeni oyunları ile birbirinden yetenekli ve mesleklerinin zirvesinde olan deneyimli kadrosuyla seyircileriyle buluşmaya devam edecek…

bottom of page